מפקד חיל הים האירני באיום מרומז:נפעל גם מחוץ לגבולות אירן.

נראה כי כל הפיקוד הבכיר האירני פנה לפיזור איומים בוטים לכיוונה של ישראל.

בעוד חלקם מאיימים להשמיד לחלוטין את ישראל מעל המפה פונה הקצונה הבכירה היותר ריאלית ומשכילה לאיים במתווי פעולה של צמצום טווחי הפעולה מול ישראל.

בעוד מפקד כוח אלקודס האירני-הגנרל קאסם סולימני ממלא פיו מים אך ידיו עסוקות בהקמת מערכת איומים צבאיים על ישראל מסביב לגבולותיה עם לבנון וסוריה , עוסקים יתר חבריו ממשמרות המהפכה בגיוס כוחותיהם כדי לסייע לו .

כך למשל התבטא מפקד חיל הים של משמרות המהפכה האירנים – האדמירל עלי פדאוי בראיון לאתר ג'מאראן האירני בשפה הפרסית כי "פעילות משמרות המהפכה אינן מצטמצמות לגבולות אירן בלבד".

האדמירל האירני אישר כי כוחות משמרות המהפכה נלחמים כרגע אלפי קילומטרים מחוץ לגבולות אירן והדגיש כי שם צבאו הוא "צבא משמרות המהפכה" מבלי לציין את עובדת היותו "אירני".
האדמירל הצדיק נוכחות כוחות משמרות המהפכה במדינות אחרות ובמיוחד בסוריה ועירק באומרו כי:"משמרות המהפכה  לא מגבילות עצמן בהגנה על מדינה אחת בלבד באזור גיאוגרפי אחד ועל ממשלה אחת (לאמור על אירן) אלא מעצם מהות השם : משמרות המהפכה ,ללא הגבלה גאוגרפית מצומצמת".
הוא גם שיבח את הנוכחות הצבאית האירנית בסוריה ועירק וכן את העובדה שטהרן מחזקת את המיליציות בתימן ובלבנון והצדיק זאת בצורך להגן על המהפכה.

בעבר שלחה אירן ספינות מלחמה לבקר בסוריה ואף הצהירה קבל עם ועולם כי מתכוונת לבסס נוכחות ימית גם במימי הים התיכון והיו אף דיווחים כי אירן מבקשת ,גם היא, להקים בסיס ימי קבוע לצייה בחופי סוריה ,בנמל טרטוס,בשכנות לצי הרוסי, אך ככל הנראה התנגדות,הן מצד רוסיה והן מצד ישראל,טרפדו בשלב זה את היזמה האירנית. החיזבאללה מקיים פעילות קבועה של הקו הימי בין נמל לטאקיה לנמלים בלבנון הנמצאים בשליטתו הבלעדית ובעבר העביר כוחות צבא וציוד צבאי לרוב עבור כוחותיו שבסוריה דרך הים.

כתיבת תגובה