עיראק: שבעה בני משפחה נהרגו בהתפוצצות מטען דאע"ש בעיר העתיקה של מוסול

הקרב על העיר מוסול אמנם הוכרע והסתיים באופן רשמי – לפחות על פי הודעתו בשבוע שעבר של ראש ממשלת עיראק חיידר אל-עבאדי – אבל ארגון דאע"ש ממשיך לגבות מחיר כבד מאזרחי העיר.

גורם בטחוני בעיראק מסר היום, כי שבעה בני משפחה – זוג הורים וחמשת ילדיהם – נהרגו לפני הצהריים בהתפוצצות מטען שהוטמן על ידי ארגון הטרור במהלך הקרבות בינו לכוחות הביטחון העיראקיים. המטען הוטמן ליד בית המשפחה באחת מסמטאותיה של שכונת אל-מידאן הנמצאת בעיר העתיקה של מוסול. שבעת בני המשפחה נפגעו מהמטען כאשר יצאו ממרתף ביתם במטרה לעזוב את האזור למקום בטוח; הם נהרגו במקום.

מוחמד עודה אל-ח'פאג'י, איש מנגנון "התגובה המהירה" הכפוף למשרד הפנים העיראקי, אמר כי דאע"ש הניח מלכודות קטלניות רבות במערב מוסול, במיוחד בעיר העתיקה. הן כוללות מטענים, חביות נפץ ואף בתים ממולכדים, ונטרולן מצריך מאמצים רבים מצדם של הצוותים המקצועיים העוסקים במלאכה.

אל-ח'פאג'י הוסיף, כי הקרב בעיר העתיקה טרם הוכרע, וכי סמטאות ורחובות רבים באזורי אל-מידאן ואל-שהואן עדיין לא שוחררו. לדבריו, לוחמים של ארגון הטרור עדיין אוחזים בנשק ומסוגלים לעכב את התקדמותן של היחידות הצבאיות.

צוותי ההגנה האזרחית עובדים גם הם שעות נוספות ומפרכות כדי לחלץ גופות של אזרחים מתחת להריסות הבתים בעיר העתיקה של מוסול. איש מנהלת ההגנה האזרחית של מחוז נינוה, אחמד כמאל אל-עיסאוי, מסר כי ב- 48 השעות האחרונות חולצו 13 גופות, וכי עשרות גופות עדיין לכודות וממתינות להוצאתן. כל זאת בתוך ההרס הרב השורר באזור, הזוכה לתיעוד בלתי פוסק מצדם של כלי התקשורת שנכנסו אליו בימים האחרונים [וידאו מצורף, ערוץ אל-מוסליה].

 

קרדיט: גבי שניידר, עורך אתר Arab Sensor  

 

 

כתיבת תגובה