צוללת הריגול האמריקאית מניפה את דגל הפירטים ומאותת-משימת ריגול הושלמה

הצוללת "ג'ימי קרטר" נחשבת לאחת מצוללות הריגול המתקדמות ביותר בצי ארה"ב שכל פעילותה חשאית ומעצם עובדה זאת היא מעוררת סקרנות עצומה כל פעם כשהיא מבליחה לרגע לעיני כל.

הצוללת מוגדרת כ-"צוללת רב משימתית" ו-"שקטה במיוחד" מה שהופך אותה לאידיאלית למשימות ריגול!!

למרות חגורת הסודיות ההדוקה סביב פעילותה ,משחק צי ארה"ב ב-"כללי משחק הוגנים" עם "העין הציבורית" המסתכלת עליו ללא הרף ועוקבת אחרי כל צעד שלה, אם זה אפשרי בכלל.

אחד מ-"כללי המשחק" בין צי ארה"ב לאזרחיו הוא דגל הפירטים השחור המוכר יותר כדגל "ג'ולי רוג'ר" – Jolly Roger  . הנפת דגל הפירטים מגיעה ממסורת הימייה הבריטית מתקופתו של האדמירל נלסון.

לאמור – כל פעם שהצוללת חוזרת לנמל האם לתחזוקה שוטפת והיא מניפה, לא רק את דגל הפסים של ארה"ב ,אלא גם את דגל הפירטים , משמעו כי צי ארה"ב גאה להודיע לעמו כי ההשקעה הכספית העצומה בצוללת הניבה עוד פרי לטובת האינטרס הביטחוני של האומה, והם מכריזים בזאת כי הצוללת חזרה מעוד משימת ריגול מוצלחת אי שם על פני הימים.

סוג הפעילות יכול להיות מגוון ורב כדוגמת הנחת סוכן או כוח משימה על חופי מדינות זרות,משימות האזנה מול מדינות עויינות , פעילות אנשי צפרדע מול מתקני חוף ומקנים ימים בעלי חשיבות ביטחונית וכו'.

לכן כשנכנסה ,בימים האחרונים, הצוללת ג'ימי קרטר לנמל האם שלה בארה"ב, Naval Base Kitsap-Bangor in Washington State ,  ועל הסיפון היה מונף בגאווה גם דגל הפיראטים- יכלו אזרחי ארה"ב להרים את חזם בגאווה לאמור: בחורינו הטובים הצליחו בעוד משימה חשאית קשה ומורכבת.

הצוללת שבה הביתה והדגלים מונפים בראש התורן:

USS Jimmy Carter Returns to Naval Base Kitsap-Bangor

שימו לב למכה הקשה שספג דופן הצוללת במהלך ההפלגה האחרונה שלה .בצד הימני התחתון של התמונה.

האם משימת הריגול האחרונה שלה היתה אלימה במיוחד ? סקרנים? גם אני!!

ובכן חפרתי ומצאתי רמזים קלים לפי המקראה הבאה:

כלומר הצוללת הייתה במשימת ריגול בעומק שטח האויב וננגחה על ידי ספינת אוייב. נמתין לעוד פרטים!

לעניין דגל הפירטים בצוללות מודיעין ועוד מידע על הכלי המיוחד הזה בקישור:

http://www.thedrive.com/the-war-zone/14309/why-the-navys-top-spy-submarine-flew-a-pirate-flag-while-pulling-into-port

 

USS Jimmy Carter SSN-23 Crest.png

 

 

כתיבת תגובה