מבזקי חדשות מהעולם ליום 21-8-21 . מתעדכן

*- שלושה סנאטורים הודיעו היום כי הם נדבקו בקורונה על אף היותם מחוסנים באופן מלא – רוג'ר ויקר (רפובליקני ממיסיסיפי), אנגוס קינג (עצמאי המזוהה עם הדמוקרטים ממיין) וג'ון היקנלופר (דמוקרט מקולורדו). כולם סובלים מתסמינים מתונים נמצאים בבידוד. "על אף שאני לא מרגיש נהדר, אני בהחלט מרגיש טוב יותר מכפי שהיה ללא החיסון", מסר קינג. הסנאט נמצא בפגרת קיץ וישוב לפעילות רק בספטמבר.

*- "הסדרה הייתה ניסיון לומר שהאנושות תגיע לבגרות ולחוכמה ביום שבו היא תתחיל לא רק לגלות סובלנות, אלא תיהנה מאד מההבדלים ברעיונות ומההבדלים בצורות חיים" – ג'ין רודנברי, יוצר "מסע בין כוכבים", נולד היום לפני 100 שנה. לרגל האירוע, נאס"א משגרת לחלל את ההקלטה עם הציטוט מ-1976 באמצעות אנטנות התקשורת של רשת חלל עמוק.

מסע בין כוכבים – ויקיפדיה

*- השתקת קולות ברוסיה לקראת הבחירות הכלליות בחודש הבא: משרד המשפטים הכריז כי תנועת "גולוס", הארגון העצמאי הגדול ביותר לפיקוח על הבחירות ולשמירה על זכויות המצביעים, הוכנס לרשימת הסוכנים הזרים ברוסיה בשל מימון של "אזרח ארמניה". "אין ספק שההתקפה היא ניסיון למנוע מאזרחי רוסיה ליישם את זכות ההצבעה", מסר גריגורי מלקוניאנטס, סגן יו"ר התנועה, שהבטיח להמשיך בפעילות. "זה סימן רציני להונאה מתקרבת".

*- הרודן הבלארוסי לא עוצר את השתקת האופוזיציה: סוכני המשטר עצרו היום את אירינה לבשינה, העורכת הראשית של סוכנות הידיעות העצמאית BelaPAN, יחד עם בכירים נוספים בסוכנות בחשד להפרת הסדר הציבורי.

ועדת החקירות במינסק הודיעה כי חקירה פלילית נפתחה נגד לבשינה, נגד מנהלת החשבונות של הסוכנות יקטרינה בואבה, ונגד המנהל לשעבר דמיטרי נובוז'ילוב בחשד ל"ארגון והשתתפות בפעולות שפוגעות בסדר הציבורי". כמו כן, נפתחה בדיקה של רשויות המס ונמסר כי זוהו "הפרות".

הבוקר נמסר כי אנשי ביטחון פשטו על משרדי סוכנות הידיעות העצמאית, הגדולה והוותיקה ביותר בבלארוס, ובעקבות זאת הפסיק אתר האינטרנט לפעול. כמו כן בוצעו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם של לבשינה, נובוז'ילוב ובואבה, לפני שהם נעצרו ל-72 שעות לפחות.

סגן העורכת הראשית, אלכסנדר זייצב, סיפר כי הוחרמו לו טלפונים ומכשירים אלקטרוניים. רעייתו של העיתונאי זכאר שצ'רבקוב, מסרה כי אחרי החיפוש בביתם, בעלה נלקח לחקירה וכי לא היה לה קשר עמו.

סוכנות הידיעות BelaPAN היוותה יעד לחיפושים גם בינואר האחרון במסגרת חקירה על "ארגון והשתתפות בפעולות שפוגעות בסדר הציבורי" נגד העיתונאי אנדריי אלכסנדרוב, שלפני חודשיים הואשם בבגידה. בחודש שעבר, נמלטו מספר עיתונאים של הסוכנות מהמדינה אחרי שהמשטרה חידשה חיפושים בבתיהם של אנשי תקשורת עצמאיים.

*- הקארמה מוסרת שלום: מושל טקסס הרפובליקני, גרג אבוט, המתנגד הנחרץ לחובת מסכות ולחובת חיסונים על אף המצב המחריף במדינה, נדבק בקורונה. "המושל מחוסן באופן מלא נגד קורונה, מרגיש טוב ואין לו תסמינים", נמסר מלשכתו.

*- פסלו של עבדול עלי מזארי, המנהיג הפוליטי שפעל למען אחדות אפגניסטן ונרצח על ידי הטאליבן בשנת 1995, פוצץ הלילה בעיר באמיאן. עדיין לא ברור מי אחראי, אולם החשד נופל על הטאליבן, שלפני 20 שנה פוצצו בקרבת מקום את שני פסלי הבודהה הענקיים מהמאה ה-6 .

קרדיט: ד״ר חיים איסרוביץ- ערוץ מבט עולמי  קרדיט לתמונה:ויקיפדיה