ארה"ב מאשימה חברה באמירויות בהעברת מל"טים איראניים לרוסיה

OFAC – משרד האוצר האמריקאי לבקרת נכסים זרים חשפה חברות טיסה שבסיסם באיחוד האמירויות, Success Aviation Services FZC (Success Aviation) ו- i Jet Global DMCC (iJet) ששיתפו פעולה עם החברה האיראנית Safiran Airport Services (Safiran) שנחשפה על ידי ארה"ב בתיאום טיסות בין איראן לרוסיה, כולל אלו הקשורות להובלת מל"טים איראניים , כוח אדם וציוד נלווה מאיראן ועד רוסיה.

Success Aviation Services | Logistics and Military Aviation Support | Trip Planning

הפעולות נגד היעדים מבוססי איחוד האמירויות נעשות בשיתוף פעולה עם ממשלת איחוד האמירויות.
iJet ממשיכה לעבוד עם Safiran כדי לתאם את טיסות חיל האוויר הרוסי בין איראן לרוסיה למרות ייעודה וחשיפתה של חברת Safiran.
Safiran סומנה בהתאם ל-EO 14024 ב-8 בספטמבר 2022 בשל היותה בבעלות או בשליטתה, או שפעלה או התיימרה לפעול עבור או בשמה, במישרין או בעקיפין, של ממשלת הפדרציה הרוסית (GoR).
iJet עבדה גם עם חברת התעופה צ'אם ווינגס איירליינס (Cham Wings), שבסיסה בסוריה, שכבר יש עליהם סנקציות של ארה"ב. לפי החשד, iJet השתמשה בסניף שלה בסוריה, המכונה Trade Med Middle East, כדי לסייע לצ'אם ווינגס להקל על הובלת לוחמים סורים לרוסיה. צ'אם ווינגס סומנה בהתאם ל-EO 13582 ב-23 בדצמבר 2016 על כך שסייעה באופן מהותי, נתנה חסות או סיפקה תמיכה פיננסית, חומרית או טכנולוגית עבור, או העברת סחורות או שירותים התומכים בממשלת סוריה ו-Surian Arab Airlines,  חברת תעופה מיועדת שכוח משמרות המהפכה-קודס של איראן השתמש בה כדי להעביר מטענים אסורים לסוריה.
משרד האוצר האמריקאי לבקרת נכסים זרים (OFAC) הטיל סנקציות על חברות המעורבות בייצור או העברה מתמשכת לרוסיה של כלי טיס בלתי מאוישים איראניים (מל"טים), שרוסיה השתמשה בהם בהתקפות הרסניות נגד תשתיות אזרחיות באוקראינה.
"כפי שהוכחנו שוב ושוב, ארה"ב נחושה להטיל סנקציות על אנשים וחברות, לא משנה היכן הם נמצאים, שתומכים בפלישה הלא מוצדקת של רוסיה לאוקראינה. הפעולה של היום חושפת ומטילה אחריות על חברות ויחידים שאפשרו את השימוש של רוסיה במל"טים שנבנו על ידי איראן כדי להתאכזר באזרחים אוקראינים", אמרה מזכירת האוצר ג'נט ל' ילן. "זהו חלק מהמאמץ הגדול יותר שלנו לשבש את המאמץ המלחמתי של רוסיה ולשלול את הציוד הדרוש לה באמצעות סנקציות ובקרות יצוא".
הפעולה מתבצעת בהתאם ל-EO 13382 ו-EO 14024 וממלאת את ייעודו של OFAC.

ב-20 באוקטובר 2022 החליט האיחוד האירופי להטיל סנקציות על שלושה מפקדים צבאיים איראנים ומרכז המחקר של שאהד לתעשיות תעופה בשל תפקידם בפיתוח ואספקת מל"טים ששימשו את רוסיה במלחמתה נגד אוקראינה.

US sanctions target production, transfer of Iranian drones to Russia - Al-Monitor: Independent, trusted coverage of the Middle East

קרדיט: תסנים

פרטים על החברה הסוררת:

סוג ארגון: פעילויות שירות נלוויות לתחבורה אווירית
מוכר גם בשם: • i Jet Global DMCC
• Trade Med מזרח התיכון
מואשם בסחר במזרח התיכון
• IJET
תאריך הקמת החברה: 13 באוקטובר 2014
כתובות של החברה: יחידה מספר: 3504, 1 לייק פלאזה, חלקה מס': JLT-PH2-T2A, Jumeirah Lakes Towers, דובאי, איחוד האמירויות הערביות
Plaza del Olivar, 1 4, פלמה דה מיורקה, Baleares H24 07002, ספרד  116/8, St. כביש ג'ורג', St. ג'וליאנס STJ3203, מלטה
דמשק, סוריה
אתרי אינטרנט של החברה:
www.ijetglobal.com
www.ijet.aero
אימייל של החברה:   contact@ijetglobal.com
מספר רישום:   DMCC19501 (איחוד האמירויות הערביות)

קרדיט: יוני מקבוצת נציב