לא צריך להיות חכם צריך פוליטיקה בחיים: תואר שני בהצטיינות לבנו של אסד

אוניברסיטת מוסקבה הממלכתית "לומונוסוב" העניקה לחאפז אל-אסד, בנו של נשיא המשטר הסורי בשאר, תואר שני במתמטיקה בהצטיינות.

האונברסיטה טענה שהוא עבר את הבחינה הארצית של האוניברסיטה בהצטיינות, והגן על עבודת המאסטר שלו בתחום תורת המספרים שכותרתה "ייצוג שלמים בצורת סכום הערכים של פולינום ריבועי במספרים שלמים".

לפי כלי התקשורת הסורים המקורבים למשטר, "הסטודנט חאפז אל-אסד, בשנה הלפני אחרונה האיץ את לימודיו, שזה משהו שהאוניברסיטה מספקת לסטודנטים המועדפים בה, כדי להשלים במקביל את הקורסים של השנתיים האחרונות", לפי דיווח  "רשות המצוינות והיצירתיות" של המשטר.

במהלך השתתפותה של חאפז בפעם השלישית ברציפות בתחרות הבינלאומית "אולימפיאדת המתמטיקה", שנערכה בפעם האחרונה ברומניה, דורגה "נבחרת סוריה" בה הוא משתתף במקום ה-486, מתוך 615 נבחרות המשתתפות . חאפז אל-אסד וקבוצתו זכו בעבר במקום 528 מתוך 615 בטורניר קודם, עם שיעור תשובות נכונות של 14 אחוזים.

הגולשים באתרי הרשתות החברתיות לעגו אז לחאפז אל-אסד, במיוחד משום שכלי התקשורת של המשטר הגזימו בהשתתפותו בטורניר, ויצרו את הרושם שהוא השיג הישג משמעותי בקרב המתמודדים.

שווה להזכיר מקרה דומה מהעבר בו בנו של מועמר קדאפי , שליטה לשעבר של לוב, השיג את תואר השלישי שלו , PHD , בבית הספרת לכלכלה המפורסם בלונדון . אלא שתוך זמן קצר נודע כי התואר ניתן לאחר שקדאפי האב תרם למוסד כמה מיליוני דולרים.

שליטי ערב צריכים להבין שלא כל העולם מטומטם ומאמין לבדיחות הדלוחות שלהם.

יש גם לזכור שפוטין חושב שאסד הוא אוויל גמור , לפי הערכת מומחים , והתפוח (בנו) לא נפל רחוק מהעץ.

 

כדאי מאוד לחאפז לזכור כי לא צריך להיות בעל תואר שני במטמטיקה או אפילו תואר שלישי , כמו שיש לאביו ברפואת עיניים , כדי לשלוט על סוריה.

צריך להיות בעל מוח מעוות וקרימינלי, שלא מעריך את האדם באשר הוא ובעיקר אם אתה רוצה להרוויח כסף כדאי שתהיה סוחר סמים כמו אביך , הנחשב לגדול סוחרי הסמים בעולם כיום שהרוויח כ-57 מיליארד דולר רק בשנת 2022, על פי מקורות מערביים . 

קרדיט: בלדי ניוז