צרפת מנסה לתווך בין ישראל ל"חיזבאללה" הלבנוני

כלי תקשורת ישראלים דיווחו היום, רביעי, כי פריז משתתפת במאמצי התיווך בין ישראל ל"חיזבאללה" הלבנוני למניעת הסלמה בגבולות הצפון של ישראל – כך דיווח אתר החדשות הרוסי – ספוטניק בשפה הערבית.
באתר "I24" הישראלי  נכתב כי שר החוץ הצרפתי לשעבר, ז'אן איב לה דריאן, נפגש אתמול, שלישי, עם נציגי "חיזבאללה", לבקשת נשיא צרפת עמנואל מקרון.
לפי האתר, לה דריאן ביקש מהם להרגיע את המצב בגבול כדי למנוע הסלמה.
ביום ראשון האחרון הודיע ​​הצבא הישראלי על תגבור כוחותיו בגבול עם לבנון , לקדם כל איומים מצד "חיזבאללה" הלבנוני, במיוחד לאחר ההצהרות האחרונות של המזכ"ל חסן נסראללה. ואילו שר הביטחון הישראלי, יואב גלנט, אישר תוכניות צבאיות במקרה של הידרדרות המצב בגבול עם לבנון, תוך הוראה להעלות את רמת המוכנות לתרחישים שונים לאורך הגבול.
ישראל מוחה נגד "חיזבאללה" הלבנוני שהקים אוהל בגבול בתוך שטחה, מאז יוני האחרון, ודרשה את הסרתו, בעוד שבלבנון אומרים כי האוהל נמצא בתוך שטח לבנון, וקוראת לישראל לסגת מהחלק הלבנוני של הכפר רג'ר . 
אתמול, שבת, אישר נסראללה כי "חיזבאללה מוכן לכל טיפשות ישראלית כלפי לבנון".
נסראללה אמר בנאום שנשא כי "ההתנגדות בלבנון לא תהיה שאננה ותהיה מוכנה להרתיע, להתעמת עם כל טיפשות ישראלית", והוסיף כי "ההתנגדות בלבנון לא תנטוש את אחריותה ולא תכנע מול ישראל."
והוא המשיך, "ישראל מדברת בחוצפה על הפרובוקציות של ההתנגדות, בעוד שהיא זו שממשיכה לכבוש את הארץ, במיוחד בשטח כפר רג'ר הלבנוני", והדגיש כי "האזור לא ינוח עד ,מה שהוא תיאר, הבלוטה הסרטנית תעקר", בהתייחס לישראל.
קרדיט: דובר צהל