מקורות סורים: ישראל תקפה מטרות איראניות וחיזבאללה במרחב דמשק.עידכונים

ארבעה חיילים נהרגו וארבעה נוספים נפצעו בהפצצה ישראלית שכוונתה לאתרים בסביבת דמשק, כך הודיע ​​היום (שני) משרד ההגנה הסורי.

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית (SANA) ציטטה מקור צבאי במשרד ההגנה שאמר: "בערך בשעה 02:20 (שעון סוריה)  היום (שני) בשעה 12:20 GMT, האויב הישראלי ביצע תקיפה אווירית מכיוון שמי הגולן הישראלי, כשהוא מכוון לכמה אתרים צבאיים בסביבות העיר דמשק. בהפצצה נהרגו ארבעה חיילים סורים, נפצעו ארבעה אחרים ונגרם נזק לרכוש, כך לפי הסוכנות. הגורם אמר ש"מערכות ההגנה האווירית שלנו יירטו את טילי התוקפנות והפילה חלק מהם".

קולות הפיצוצים הדהדו ברחבי הבירה הסורית, דמשק, ולאחר מכן נשמעו קולות שיגור טילים נגד מטוסים, לפי מה שהוכרז על ידי סוכנות הידיעות הצרפתית.

ואילו הטלוויזיה הממלכתית הסורית דיווחה כי מערכת ההגנה האווירית הגיבה למתקפת הטילים הישראלית בסביבת הבירה דמשק מבלי למסור פרטים על מיקום והאתרים שהופצצו.

ראוי לציין כי ב-19 ביולי נהרגו שלושה חיילים סורים וארבעה נוספים נפצעו בהפצצה ישראלית שכוונתה לאתרים השייכים לצבא סוריה ולקבוצות חמושות בסביבת דמשק, כך לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם.

במהלך השנים האחרונות פתחה ישראל במאות תקיפות אוויריות על מטרות איראניות בסוריה, אשר כוונו גם לאתרים של צבא סוריה ואחרים של חיזבאללה הלבנוני, לרבות מחסני נשק ותחמושת באזורים נפרדים.

תמונה

 

להלן דיווחים שהתקבלו ברשתות החברתיות הסוריות ובאמצעי התקשורת הסורים לסוגיהם:

*- המטרות שישראל תקפה היו באזורי דימאס וסאבורה ממערב לדמשק ,
באזור פרוסות יחידות של דיביזיית משמר הרפובליקה שבסיסים רבים שלה נמצאים בשליטה של איראן וחיזבאללה.
המקורות מציינים כי מה שהותקף היו מחסני נשק ותחמושת של חיזבאללה.
אזור זה הותקף מספר פעמים בעבר וגם בתקיפה האחרונה באזור דמשק.
אז צויין שהותקף נשק שהיה בדרכו או מוכן כבר להעברה ממחסנים ממערב לדמשק לשטח חיזבאללה בצפון לבנון.
ציון מספר ההרוגים משורות צבא סוריה, 4 הרוגים ועוד כמה פצועים, למעשה מדגישה כי גם ל'כוחות הזרים' היו אבדות אך אלו לא נספרים בהודעת דובר צבא סוריה.
דיווחים רבים על תנועות אינטנסיביות של אמבולנסים שנעו לאזור לאחר סיום התקיפה,התקיפה.

תמונה

 

*- ערוץ החדשות סוריה 24 טוען כי הסיבה להפצצה היתה הגעת שיירת משאיות שנשאו טילים לטווח קצר למחסנים הנמצאים בשליטת חיזבאללה באזור אלדימאס בפרברי דמשק על כביש ביירות דמשק לא הרחק מהגבול הלבנוני.

*- כוח התקיפה האווירי הישראלי מנה 4 מטוסי קרב שטסו בשמי הגולן ומשם ביצעו את ירי טילי השיוט לעבר המטרות במרחב דמשק.

תמונה

 

*- דיווח: תקיפות מטוסי הקרב הישראליים כוונו עם שחר היום לאתר משותף של צבא סוריה ומיליציות האיראניות באזור מנין – #منين באזור הכפרי הצפוני של דמשק , ושריפה פרצה במקום היעד ותנועה כבדה של אמבולנסים נצפתה לעבר האזור המותקף.

*- עדכון נפגעים מהתקיפה הישראלית ע"פ מקורות סורים: עד כה 6 הרוגים בצד הסורי ביניהם 4 חיילים סורים. לא צויין זהות 2 האחרים.

בין ההרוגים הסורים רס"ן מהנדס עיסא טא חמוד- عيسى طه حمود.

תמונה

 

4 ההרוגים הסורים:

תמונה

קרדיט לתמונות: רשתות חברתיות