באיראן יש כ-"9 מיליון אנאלפביתים מוחלטים"

שר החינוך לשעבר בממשלת אברהים ראיסי הכריז על קיומם של "9 מיליון אנשים אנאלפביתים לחלוטין" במדינה ובמקביל אמר כי מספר "הילדים שמפסידים את החינוך" הגיע ליותר מ-160,000 איש. סה"כ שלוש רמות חינוך. יש 970,000 נושרים בארץ.

קיומם של יותר מ-9 מיליון אנאלפביתים מוחלטים פירושו "אנאלפביתיות מוחלטת של יותר מ-10% מאוכלוסיית אירן, מה שמעיד על נתון גבוה מאוד של אנאלפביתיות במדינה.

יוסף נורי, שר החינוך לשעבר, במהלך נאום בתוכנית טלוויזיה באיראן, אמר: "לגבי מספר האנשים האנאלפביתים, על פי מפקד האוכלוסין של 2015 והסטטיסטיקה שעליה הכריז המרכז האיראני לסטטיסטיקה, יש 8 מיליון ו-795 אלף אנשים אנאלפביתים באיראן.

שר החינוך לשעבר הוסיף: נתון זה של מספר האנאלפביתים מבוסס על ההצהרה העצמית של בני שש ומעלה שהם "אנאלפביתים לחלוטין ואינם יודעים קרוא וכתוב" ו"הערכתי לגבי סטטיסטיקת האנאלפביתיות המוחלטת לשנה הנוכחית זהה".

 

בחלק מהצהרתו, הצביע יוסף נורי על ההבדל בין הצבת היעדים לחינוך באיראן ובמדינות אחרות ואמר כי נכון לעכשיו "קביעת היעדים לחינוך באיראן היא לגילאים בין 6 ל-49 שנים, בעוד שהגדרת היעדים בעולם היא עבור חינוך עד סוף החיים."

לדברי מר נורי, הממשלה באיראן "לא עשתה דבר למען חינוך בני 49 ומעלה, בעוד שלפי מחקרים, "על כל 10% עלייה באוריינות, מתווספים 2% לתוצר הלאומי הגולמי". אפשר גם להגיד כי ככל שהמדינה נמצאת גבוהה יותר במדד השחיתות העולמית כך מספר האנאלפבתים גבוה יותר.

יוסף נורי הודיע ​​שיש יותר מ-9 מיליון אנאלפביתים מוחלטים במדינה .

שר החינוך לשעבר אומר שמספר "הילדים שנותרו מחוץ לבית הספר" הגיע ליותר מ-160 אלף איש.

קרדיט: רדיו פרדה  קרדיט לתמונה:סוכנות מהאר