אנליסט: תקיפת ישראל בחאלב חלק ממאמץ אמריקאי לנתק אספקת נשק לסוריה

היום לפנות בוקר, טענו אמצעי תקשורת בסוריה, כי ישראל תקפה את שדה התעופה הבין לאומי בחלאב שבצפון סוריה וכן אתרים צבאיים בשדה התעופה הצבאי הסורי אלנירב , הצמוד לשדה התעופה הבין לאומי של חלאב, הנמצא בשליטה מלאה של איראן וחיזבאללה.

 

הפרשן הפוליטי הלבנוני , נידאל אל-סבא , טען , בציוץ בערוץ טוויטר שלו , אחרי ההפצה הישראלית, כי " המטרה של ישראל בתקיפת נמל התעופה הבינלאומי בחלב ומחסני נשק וטילים בשדה התעופה הצבאי אלנירב התבצע כי ישראל שואפת וערוך מצור על סוריה ולנתק את כל קווי האספקה אליה מאיראן דרך עיראק".

הוא הוסיף, "המטרה הישראלית עולה בקנה אחד עם תנועות הצבא האמריקאיות החשודות בגבול סוריה-עיראק, וההתקוממות האזרחית המפוברקת במחוז א-סויידה ובאזור הכפרי של  מחוז דרעא שבדרום סוריה ".

בכך רומז האנליסט הלבנוני כי התקיפה הישראלית אמש קשורה לפעילות האמריקאית החדשה בסוריה , בעזרת הכורדים שבמזרח המדינה , לפגוע ולנתק את הגשר היבשתי האיראני המוביל נשק מטהרן לסוריה ולבנון ומאפשר לכוחות הפרוקסי הנאמנים לה לפעול נגד ממשלותיהן ולהשליט גאוס אזרחי בכל האזור.

ארה"ב מעריכה, כי אם היא תצליח לחסום את הרכבת היבשתית האיראנית כל אירגוני המורדים הפועלים לפי הוראה איראנית , יגוועו , והם יחלשו עד שיתפרקו מרצון בגלל הצבא של המדינות בהן הם שוהים.