ירדן: 200,000 לידות נרשמו בקרב פליטים סורים שאצלם מאז 2011

 

שר הבריאות הירדני פיראס אלהווארי אמר, ביום שני, כי 200,000 לידות נרשמו בקרב פליטים סורים הנמצאים בממלכה מאז 2011 .

הדברים נאמרו במהלך נאום שנשא אל-הווארי במהלך קמפיין תקשורתי לתכנון משפחה, בשיתוף עם פרויקט השותפים לתכנון בריאות ומשפחה, במימון הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי.

השר סיפר על האתגרים העומדים בפני תחום הבריאות בירדן כתוצאה מאירוח של כ-1.3 מיליון פליטים סורים ועל השפעתם חסרת התקדים על תשתיות משרד הבריאות, לרבות בתי חולים ומרכזי בריאות.

הוא הוסיף כי שיעור הילודה הכולל של נשים סוריות בירדן הוא 4.7 ילדים בהשוואה לשיעור הילודה של נשים ירדניות בגיל הפוריות, שהוא 2.6, והוסיף כי סך הלידות הרשומות של סוריות מאז תחילת "משבר הפליטים הסורי". הסתכם בכ-200 אלף לידות, לפי מה שדווח בערוץ הממלכתי בירדן.

לפני מספר ימים קראה ממשלת ירדן לאומות המאוחדות לנקוט בצעדים "מעשיים ומידיים" ליצירת התנאים הדרושים לחזרתם של פליטים סורים לארצם, וקראה לסוכנויות האו"ם הרלוונטיות "להשיק את הצעדים הללו בדחיפות".

כשר החוץ הירדני, איימן ספדי, הדגיש כי "עתידם של הפליטים הסורים הוא בארצם, לא בירדן, מה שמחייב מיקוד מאמצים בהיענות לדרישות השיבה וחיים הגונים לפליטים בסוריה", והוסיף כי "מתן תנאים להחזרת הפליטים הסורים לארצם הם בראש סדר העדיפויות, והממלכה תמשיך לעבוד עם כל הצדדים להשגתה".

מחנה פליטים זעתרי בירדן:

مخيم الزعتري - ويكيبيديا

קרדיט: סוריה טי וי    קרדיט לתמונה: ויקיפדיה