מרכז המבצעים הרוסי בסוריה מגלה פרטים על תקיפת ישראל על שדה"ת של חאלב

היום, יום שלישי, 29 באוגוסט, התייחס מרכז הפיוס הרוסי ,הממוקם בשדה התעופה הצבאי – חמיימים שבשליטה רוסית מלאה, להתקפות האוויריות הישראליות , אתמול עם שחר, על שדה התעופה הבין לאומי בעיר חאלב.

סגן ראש המרכז הרוסי בסוריה, ואדים קולט, אמר כי ארבעה מטוסים  מדגם F-16 של חיל האוויר הישראלי תקפו את שדה התעופה אלנירב בחאלב, מהים התיכון, מבלי להיכנס למרחב האווירי הסורי, ותקפו את התשתית של שדה תעופה.

כתוצאה מהתקיפות האוויריות הישראליות ניזוק חלקית שדה התעופה מבלי להפריע לעבודתו.

 נמל התעופה הבינלאומי בחאלב הותקף בעלות השחר של ה-28 באוגוסט, פעם שלישית השנה.

סוכנות הידיעות הסורית, SANA, ציטטה מקור צבאי אלמוני במשרד ההגנה שאמר: "ההפצצה הישראלית כוונה לשדה התעופה בחלב, מה שהוביל לנזק מהותי למסלול הנחיתה של השדה, והוציא אותו מכלל שירות". 

הסוכנות הסורית טוענת כי מטוסי הקרב הישראליים תקפו משמי מזרח הים התיכון, ממערב ללטקיה שבמערב סוריה.

ב-19 ביולי תקפה ישראל בטילים אתרים צבאיים בסמוך לנמל התעופה אלדימאס ואזור אל-סבורה, בהם נמצאים חטיבות ומחסנים בשט  דיוויזיה 4 השייכים לחיזבאללה הלבנוני. ההפצצה הובילה אז לפרוץ להשמדת האתרים. 

מאז תחילת שנה זו, 2023, ועד היום, מונה מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם עשרים תקיפות של ישראל על אזורים בשליטת המשטר, המכוונות לאתרים צבאיים של המשטר, ולאתרים איראניים ושל חיזבאללה הלבנוני, לרבות מחסני נשק ותחמושת באזורים שונים.

ראוי לציין שישראל ממעטת ליטול אחריות על תקיפות בסוריה, אך בדרך כלל היא מצהירה, באמצעות בכירים, שהיא תמשיך להתעמת עם מה שהיא מתארת ​​כניסיונותיה של איראן לבסס את נוכחותה הצבאית באזור ובסמוך לגבולותיה.

הערה ברקע הכתבה: תקיפה ישראלית המתבצעת כה קרוב לבסיס הרוסי המרכזי בסוריה המוגן ע"י סוללות אס-400 ואס-300 ומכ"מי הגילוי העוצמתיים שלהם יכולה להעשות רק במתן הודעה מראש לחפ"ק הרוסי בסוריה. וכך זה ככל הנראה נעשה.

 

מצגת התקיפה