מה הותקף בדרום סוריה אמש לפנות בוקר לטענת הסורים? פרטים

מטוסי קרב לא מזוהים פתחו בתקיפות אוויריות על אתר באזור הכפרי של מחוז א-סויידה סמוך לגבול סוריה ירדן.

מקורות מקומיים אמרו כי מטוסי קרב תקפו בשני יעפים חווה סמוכה לגבול סוריה-ירדן, דרומית לעיר המחוז א-סויידה, בשעה 3:00 לפנות בוקר אמש.

תקיפות אלו הובילו לאובדן כבד של ציוד חקלאי, אך לא נתקבלו דיווחים על פגיעות בנפש, כך לפי רשת " Suwayda 24".

המקורות אישרו כי מטוסי קרב טסו מעל האזור לפני התקיפות האוויריות, מה שמצביע על כך שסביר להניח שההפצצה התבצעה על ידי חיל האוויר הירדני, שכן מטוסי הקרב שהו במרחב האווירי של ירדן בעת התקיפות.

 

מה הותקף מהאוויר במחוז א-סויידה?

המקורות ציינו כי ההפצצה כוונה לחווה שהכילה האנגרים לתיקון שהכילו שלושה קוטפים מכניים וטרקטור חקלאי, מה שהוביל להשמדת ציוד זה, והביא גם למותם של מספר בעלי חיים.

עוד ציינו המקורות כי כל העובדים בחווה ניצלו, כיוון ששהו בבניין הצמוד להאנגר, שלא הופצץ.

השפעות ההפצצה על האזור הכפרי של אס-סויידה (סויידה 24)

קרדיט: סויידה 24

 

הבעלים של החווה שהותקפה, מנצור חסן אל-ספדי, אמר כי החווה שלו היא מקום שאין בו אלא רק עבודה חקלאית, סככות לתיקון טרקטורים ומכונות קציר וסככות לגידול עופות וצאן.

תושבים רבים מהאזור עובדים בחווה כבר כמה שנים, וכולם מעידים ש"המקום נקי מכל חשד, או כל פעולות לא חוקיות הדורשות תקיפה", הוסיף ספדי.

השפעות ההפצצה על האזור הכפרי של אס-סויידה (סויידה 24)

 

אל-ספדי גם הביע את תמיכתו ב"כל גוף הנלחם בפעולות הברחה", והוסיף: "עם זאת, החווה ועובדיה חפים מכל פעילות הברחה".

אל-ספדי סבור כי הגורם שביצע את התקיפות האוויריות "ייתכן שפגע בה על סמך מידע מטעה", והוסיף: "מי שביצע את התקיפה היה צריך לאמת ולחקור אודות החווה והעבודות המתבצעות בה".

ברשת החדשות "סויידה 24" אישרו כי למרות שהאזור בו נמצאת החווה נחשב למסדרון המשמש להברחת סמים לכיוון ירדן, עדויות התושבים תואמות את דבריו של ספדי.

ראוי לציין שב-8 במאי האחרון, מטוסי קרב ירדניים פתחו בתקיפות אוויריות לעבר ביתו של סוחר הסמים מרעי אל-ראמת'ן , במזרח מחוז אס-סויידה, והרגו אותו, את אשתו וששת ילדיו.

קרדיט: נדאא' פוסט     קרדיט לתמונות: סויידא 24