"אין תנועות צבאיות אמריקאיות לאורך גבול סוריה עיראק. הלוואי והיו! "

השליח האמריקני לשעבר לסוריה, ג'ואל רייבורן, חשף כי תנועות צבאיות אמריקאיות בגבול עם עיראק הן רק שמועות, והביע את תקוותו שהדיווחים על תנועות צבא אמריקאיות במזרח סוריה "יהיו נכונות".

רייבורן קרא לממשל ביידן להרתיע את המשטר והמיליציות האירניות, וציין כי "זה לא קורה עכשיו" כי "הנוכחות הצבאית האמריקאית בעיראק ובסוריה מתמקדת במשימה נגד דאעש וקבוצות טרור בלבד".

רייבורן ציין כי שגרת צבא ארה"ב אינה משתנה, "ומדי שנה בזמן הזה, המפקדים הצבאיים מוחלפים למשימה של עימות נחוש (נגד דאעש).

רייבורן טען שסוכנויות תעמולה המזוהות עם קבוצות קיצוניות באזור עומדות מאחורי ה"שמועות" הללו, מבלי לשלול את האפשרות שהמשטר האיראני והמיליציות שלו בעיראק עומדות מאחורי קידומן.

 

הבכיר האמריקני לשעבר ציין כי "שמועות" אלו קשורות להפגנות נגד הממשלה ברחבי המדינה ולמשבר הכלכלי בסוריה.

משרד ההגנה האמריקני (פנטגון) הכחיש שוב כי כוחותיו מתכוונים לחסום את כביש "טהרן-דמשק" באזור הגבול בין סוריה לעיראק, ולמנוע ממיליציות איראניות להגיע למעבר הגבול הראשי בין שתי המדינות.

במהלך מסיבת עיתונאים אמר דובר משרד ההגנה האמריקני פט ריידר: הדיווחים הטוענים כי הכוחות האמריקניים עומדים לחסום את הכביש ממעבר "אל-קאים" לאזור "אל-בוקמאל" הם "שקריים".

הוא הוסיף כי הכוחות האמריקאים אינם משתתפים בשמירה על הגבולות בין עיראק לסוריה, והמשיך: "זה תפקידה של ממשלת עיראק".

ריידר אישר כי לא היו שינויים במשימת כוחות ארה"ב הקשורים למשימת הבסה דאעש בסוריה.

לפני מספר ימים דיווח אתר Basnews, המקורב לממשלת אזור כורדיסטן העיראקית, כי לארה"ב יש תוכנית להקים אזור ביטחון , אזורי חיץ, בגבולות סוריה עם עיראק וירדן, כדי לנתק את האספקה ​​של איראן למיליציות שלה בסוריה ובלבנון.

קרדיט: נידאא פוסט   קרדיט לתמונת השער: אלסוריה נט