ב"תקרית קשה" במשטרת צפון אירלנד נחשפו פרטים של אלפי שוטרים

משטרת צפון אירלנד הכריזה על "תקרית חמורה" אחרי שפרטיהם של אלפי המשרתים בכוח המשטרה המקומי הועלו אתמול לרשת בשל "טעות אנוש". החשש הוא שהפרטים המסווגים יגיעו לידי קבוצות טרור בדלניות שמנסות לפגוע בשוטרים. "אנחנו בודקים את המכוניות כל בוקר, עכשיו נצטרך להיות ערניים אפילו יותר", הודתה רעייתו של קצין משטרה.

כמי שחוקר ועוקב אחרי המתרחש בצפון אירלנד כבר יותר מעשור, אני לא יכול להמעיט בהשלכות הדרמטיות של המחדל הזה. גם 25 שנה אחרי הסכם יום שישי הטוב, טרוריסטים בדלנים רפובליקנים ממשיכים להציב את השוטרים כיעד מרכזי, הדוגמה הבולטת ביותר הייתה ניסיון ההתנקשות בבלש ג'ון קלדוול מול עיניהם של ילדים באומה בחודש פברואר, ויש שוטרים רבים, בעיקר קתולים, שלא מספרים אפילו לבני משפחותיהם על השירות שלהם.

על אף שהמידע הורד מהרשת אחרי שלוש שעות, אי אפשר לפסול את האפשרות שהפרטים המסווגים הגיעו לידיהם של טרוריסטים שינסו לנצל אותם. ייתכן שגם ממשלת בריטניה תעלה בקרוב את רמת ההתרעות מפני טרור בצפון אירלנד שגם כך עומדת כיום על רמת "חמור", השנייה בגובהה.

מפקד משטרת צפון אירלנד, סיימון ביירן, דיווח כי בדלנים רפובליקנים טוענים כי הם השיגו את פרטי המידע המסווג על אלפי המשרתים בכוח המשטרה שדלף בטעות לרשת השבוע. הוא הדגיש כי עדיין אין אימות לכך, אולם כל השוטרים ואנשי הצוות מתודרכים "כיצד להתמודד עם הסיכון".

Police officers attacked on 25th anniversary of Good Friday agreement | 9  News Australia - YouTube

קרדיט: ערוץ הטלגרם מבט עולמי       קרדיט לתמונה: רשתות חברתיות