המנהיג הרוחני של הדרוזים בישראל מחדש את התמיכה במפגיני סויידה שבסוריה

המנהיג הרוחני של הדרוזים בישראל, השייח מוופאק טריף, השתתף בהפגנה המונית שנערכה במקדשו של הנביא שועיב בכפר חטין, לתמיכה בהתקוממות העממית במחוז סויידה נגד המשטר הסורי, ושהשתלט על המחוז למשך שבועיים.

מוואפק טריף אמר: "האומה הסורית הוקמה וצמחה על קורבנות הדרוזים מאז תבוסתו של איברהים פאשה, דרך המהפכה הסורית בראשות הסולטאן פאשה אל-אטרש, ואפילו הניצחונות שהשיגה הכת בשנים האחרונות על פני ארגוני טרור, תוך היצמדות לאדמה, לזהות ולמולדת".

הוא הדגיש את "אמינות הדרישות של הדרוזים מההר וזכותם לחיות בכבוד על אדמתם ללא חסד מאיש", והדגיש כי "זריקה לשוליים של אנשי ההר מבחינה כלכלית, מנהלית וחברתית תגרום לתגובה נגד מי שינסה לעשות זאת. ."

 

הוא קרא ל"אנשי ההר, לרבות השייח'ים והמנהיגים העממיים, בבקשה להתאחד ולתאם עמדות, ולשמור על אחדות כך שהמדינה הסורית על כל כתותיה תחזור למצבה הקודם, אחת ומאוחדת, משגשגת ומלאת חיים".

אלפי אנשים מאזורי הכרמל ,הגליל והגולן השתתפו בכנס ההמוני בתמיכה בתנועת ההתקוממות בסויידה.

ב-24 באוגוסט אישר טריף את תמיכתו בהפגנות בנפת סויידה שבדרום סוריה, וקרא לאחד שורות בין המנהיגים הרוחניים והמנהיגים העממיים במחוז.

 

השייח' טריף תיאר את ההפגנות בסויידה כדרישות לגיטימיות שישמרו על כבודם של אנשי המחוז, וכי מה שהם דורשים הוא זכות בסיסית וטבעית לחיים הגונים ונורמליים בג'בל אל-ערב.

כבר שבועיים שסויידה עדה להפגנות בדרישה להפיל את המשטר, קוראת סיסמאות הקוראות לשחרר את העצורים וקוראת לאחדות העם הסורי.

השפעתה של התקוממות זו התרחבה לאזורים אחרים בסוריה, חלקם בשליטת האופוזיציה ואחרים בשליטת ה-SDF (הכורדים) והמשטר הסורי, שם התקיימו הפגנות ועלו קולות בכל אזורי סוריה התומכים בהתקוממות בדרום סוריה.

קרדיט: בלדי ניוז    קרדיט לתמונה:  אתר מואפק טריף בפייסבוק

סרטונים מאירוע התמיכה