המנהיג הרוחני של הדרוזים בסוריה קורא למלחמת ג'יהד נגד איראן וחיזבאללה

המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בדרום סוריה , חיכמת אל-היג'רי, הדגיש כי איראן כבשה את סוריה מרגע שנכנסה אליה לאחר פרוץ המרד הסורי כדי לתמוך בבשאר אל-אסד ובמשטרו, והוסיף כי יש לנהל מלחמת ג'יהאד נגד המיליציות האיראניות וחיזבאללה בסוריה. 

השייח' אל-היג'רי אישר בסרטון וידאו, היום, יום רביעי, 13 בספטמבר, כי איראן, המיליציות האיראניות וחיזבאללה הם כוחות כובשים, ו"איננו מקבלים את נוכחותם על אדמת סוריה באשר הם". 

אל-היג'רי הדגיש את נחיצות מלחמת הג'יהאד נגד המיליציות הללו, שלדעתו הם כוחות כיבוש. 

השייח' אל-היג'רי, שתומך בהפגנות במחוז סויידה מהיום הראשון, הוסיף כי איראן והמיליציות שלה נכנסו לגנוב את העושר של סוריה, והן הביאו לשם כך גם שכירי חרב, בנוסף שינו את דעתם של אנשים ומפיצים את האידיאולוגיה החתרנית שלהם. 

 

אל-היג'רי הזהיר מפני מזימה של המשטר, וכן איים על הבוגדים ועל אלו שפתחו באש על מפגיני סויידה באומרו: "יש לעקור כל ירי מנשק נגד העם הסורי, והנשק שלנו יישאר נקי, אבל רק עד שנבקש התערבות (מצד גרמים זרים)". 

לגבי אירוע הירי לעבר מפגינים הוא הסביר "אני לא מופתע ממה שקרה היום ואמרתי בעבר שכל פגיעה שתפגע בנו נפגע בהם בחזרה", בהתייחסו ליורים שהוצבו על גבי גג בניין הבעת' בעיר סויידה. 

השייח' חיקמת אל-היג'רי, קרא בהצהרה להמשיך להפגין נגד המשטר הסורי בסויידה, והזהיר מפני תוכניות המשטר הסורי לגרור את המחוז לאלימות.

שלושה צעירים נפצעו היום, רביעי, כתוצאה מירי של שומרים מזויינים בסניף "מפלגת בעת'" בעיר סויידה, בעת שהמפגינים ניסו לסגור מחדש את הבניין.

קרדיט: בלדי ניוז

 

כתב חדשות בלדי  ניוז בסויידה דיווח כי המפגינים בכיכר אל-סיר פנו בצהריים לעבר בניין סניף מפלגת הבעת' כדי לסגור אותו מחדש, אך כוחות הביטחון הסורים מול הבניין פתחו באש לעבר המפגינים בניסיון לפזר את המפגינים, מה שגרם לפציעת צעיר.

כתבנו הסביר כי לצעיר הפצוע קוראים "פאדי אלבה", וכי הוא נפצע בידו, והוא הועבר לבית החולים הכללי שהאבא לקבלת עזרה ראשונה.

אירוע הירי נחשב לראשון מאז תחילת ההפגנות בסויידה, שהחלו לפני 24 ימים.

המחאה העממית ממשיכה זו השבוע הרביעי ברציפות בסויידה, כאשר עשרות מתושבי העיר התאספו בכיכר כראמה, ודרשו את הדחת ראש המשטר הסורי, בשאר אל-אסד, מהשלטון, יישום החלטה בינלאומית 2254 ושחרור עצורים.

המפגינים נשאו כרזות שעליהן נכתב: "מועצת מחוז סויידה לא מייצגת אותנו. היא מייצגת רק את חבריה", "בוז לרוצח העם הסורי", "יודח בשאר אל-אסד מראשות המשטר".

 

הערה ברקע הכתבה: קריאתו הגלוייה של המנהיג הדרוזי למלחמת ג'יהאד נגד איראן וחיזבאללה השולטים על כל דרום סוריה למעשה חותמת את גורלו לשבט. הסורים והאיראנים כבר הוכיחו את נחישותם לחסל מנהיגים דרוזים כל אימת שאיימו על הדומיננטיות של משפחת אסד באזורים שונים בסוריה. ראו מקרי האלוף זוהיר א-דין , בלעוס ועוד מנהיגים מלידה שלא למדו לרסן את כוכבם שזהר וכבה ביד גסה.

קרדיט: בלדי ניוז