הדרוזים בדרום סוריה במגעים עם ארה"ב לתמיכה במאבקם

רשת החדשות הסורית – "סויידה 24" חשפה את תוכן השיחה, שהתקיימה בין הסנאטור היל האמריקני למנהיג הרוחני של הדרוזים בסוריה – חיכמת אל-היג'רי.

ברשת הסבירו, בציטוט מקורב למנהיגות הרוחנית, כי "כל הצהרה שלא ניתנה על ידי לשכת כבודו השייח' לא תילקח בחשבון, לאור הניסיונות הרבים מכמה כיוונים לערבב את הקלפים ולהסיח את דעתו של הרחוב מהדרישות הנכונות שלה לחיים הגונים בתוך מולדתה".

המקור ציין כי במסגרת המשלחות והשיחות הטלפוניות היומיומית שקיבל המנהיג הרוחני, שייח' חכמת אל-היג'רי, ב-15 בספטמבר, הוא קיבל שיחת טלפון מהסנאטור פרינץ היל, נציג המפלגה הרפובליקנית ששאל אותו על המצב בסויידה ובכל סוריה. 

המקור הסביר כי השייח' אל-היג'רי דיבר על הדרישות הצודקות של העם הסורי, דחיית אי צדק כלפי כל הסורים, והדגיש את קיומן של דרישות נכונות ולגיטימיות בקרב אנשי סויידה והסורים בכלל, לחיים הגונים במולדתם הסורית המאוחדת. 

הגורם ציין כי השייח' אל-היג'רי מקבל שיחות כמעט מדי יום, אזוריות ובינלאומיות, לברר ולהרגיע את המצב באזור הדרום ובסוריה בכלל. 

העיתונאי מאהר שרף א-דין היה הראשון לפרסם את הידיעה על השיחה של הסנאטור האמריקני עם השייח' חכמת אל-היג'רי, שהתקבלה ב"ברכה" על ידי שופרי המשטר, שהחלו להאשים את תנועת המחאה בסויידה ככנועה ומתכופפת , למרות שדרישות הרחוב בסויידה ברורות וספציפיות, וכתובות בכרזות המונפות מדי יום. בכיכרות שם נערכים ההפגנות הדורשות העברת השלטון בדרכי שלום בהתאם להחלטת האו"ם 2254.

קרדיט: בלדי ניוז