שריפת ענק באחד המרכזים המסונפים למשרד ההגנה האיראני בטהרן

בעקבות דיווחים רבים של משתמשי המדיה החברתית בשעות הבוקר הראשונות של יום שישי על "שריפה מאסיבית באזור נובניאד" הממוקמת בצפון מזרח טהראן, משרד ההגנה האיראני אישר שאכן יש שריפה ופירט את מיקומה  כ"מחסני מרכז ייצור סוללות המסונף לארגון פיתוח משאבי אנרגיה" מהמרכזים המסונפים למשרד ההגנה.

במקביל, ג'לאל מלקי, דובר מכבי האש בטהרן, אישר את התרחשות השריפה הזו ביום שישי בבוקר, אך נמנע מלהודיע ​​את השם ופרטי מיקום השריפה וכינה אותה "שריפת מחסן באזור הכביש המהיר סאדר".

דובר מכבי האש של טהראן הוסיף כי "בסביבות השעה אחת לפנות בוקר ביום שישי, 31 בשחריבר ( 22 בספטמבר), דווח למרכז פיקוד האש על שריפה באזור כביש סאדר לאחר כיכר נובניאד, ולאחר מכן נשלחו כבאים מחמש תחנות למקום השריפה הזו".

מר מלקי אמר כי "מקום השריפה הוא מחסן בשטח של כ-2,000 מ"ר שחלקים ממנו עלו באש והלהבות התפשטו לחלקים אחרים".

הוא הדגיש כי "כרגע נמשכת פעולת הכבאים לכיבוי השריפה במחסן זה", אמר פקיד כיבוי האש של הבירה: "שריפה זו לא גרמה לנפגעים עד כה" ו"פעילות הכבאים במקום זה עדיין נמשך ויינתנו פרטים נוספים" – כך פורסם.

 

במקביל, סוכנות הידיעות פארס כינתה את המקום בו התרחשה השריפה ביום שישי בבוקר כ"מחסן החברה לפיתוח משאבי אנרגיה" והוסיפה כי "אחד המחסנים, הקשורים לפריטי הפלסטיק של הארגון לפיתוח משאבי אנרגיה, התלקח".

סוכנות ידיעות זו, המקורבת למשמרות המהפכה, פרסמה גם את הודעת יחסי הציבור של משרד ההגנה של הרפובליקה האסלאמית של איראן, שבה נכתב: "אחד ממחסני הפלסטיק הקשורים לייצור סוללות השייך לארגון לפיתוח משאבי אנרגיה (TOAN) עלה באש בכיכר הקרן החדשה של טהראן. השריפה בשלבי כיבוי כעת על ידי הכבאים.

"הארגון לפיתוח משאבי אנרגיה" המוזכר בהודעת משרד הביטחון הוא מרכז שהוקם  במטרה "לתמוך בכוחות המזוינים של הרפובליקה האסלאמית של איראן בתחום האנרגיה ולהשתתף בפרויקטים לאומיים הקשורים לאנרגיה".

 

במקביל, באתר "משרק ניוז", אתר חדשות נוסף המקורב למשמרות המהפכה, נכתב גם: שריפה זו התרחשה ב"אחד ממחסני הפלסטיק הקשורים לייצור סוללות, המסונף לארגון לפיתוח משאבי אנרגיה של משרד הביטחון, בשטח של כיכר נאבניאד".

עם זאת, בתמונות שפרסמו מאתר זה  ניתן לראות גם את השלט בו כתוב "מרכז ההגנה של איראן".

"מרכז התקן ההגנה של איראן" הוא גם אחד המרכזים המסונפים למשרד ההגנה של איראן, שכתובתו מפורסמת על ידי המקורות הרשמיים של איראן כ"כיכר הקרן החדשה, בניין הסוללה לשעבר".

גורמים במשרד הביטחון טרם מסרו הסבר על התמונה שפורסמה באתר משרק ניוז ועל הקשר בין שני המרכזים במסגרת "הארגון לפיתוח משאבי אנרגיה" ו"הארגון לפיתוח משאבי אנרגיה" של המשרד.

גם בהודעת משרד הביטחון ביום שישי בבוקר לא ניתן הסבר לגבי גובה הנזקים וממדי השריפה הזו.

במשרד יחסי הציבור של משרד הביטחון האיראני הדגישו כי "לא היו נפגעים בשריפה זו", והוסיפו כי "כל נושאי הבטיחות ידועים ונמצאים תחת שליטה" והגורם לשריפה זו "נבדק על ידי מומחים".

התמונה שפרסמה משרק חדשות של מקום השריפה הזו.

קרדיט: רדיו פרדה     קרדיט לתמונה: רשתות חברתיות