גם בריטניה תומכת בגלוי במרד האזרחי הדרוזי בסוריה

זה רק עניין של זמן עד שהמעצמות מהמערב יטרפו , אחת אחרי השניה , לקריאות התמיכה במרד הדרוזי האזרחי נגד משטרו של אסד בדרום סוריה.

ככל שאסד ישתהה ולא ידכא את המרד כך הוא ילך ויגבר ויתפשט בכל סוריה ואולי אף ידביק את העדה העלאווית בצפון מערב סוריה.

ארה"ב היתה הראשונה שתמכה בגלוי בהתקוממות הדרוזית.

 

עכשיו בריטניה מצטרפת אף היא בתמיכה הגלויה בהתקוממות הדרוזית בדרום סוריה.

שליחה של הממלכה המאוחדת לסוריה, אנה סנואו, אישרה את תמיכת ארצה במרד האזרחי בסויידה, במהלך שיחה עם המנהיג הרוחני של הדרוזים, שייח' חיכמת אל-היג'רי.

סנואו אמרה כי "שוחחתי היום עם השייח' חכמת אל-היג'רי, כחלק מסדרת מגעים עם המעורבים בתנועת המחאה", והוסיפה כי בריטניה "עוקבת מקרוב אחר המצב".

הדיפלומטיה הבריטית הדגישה כי "התהליך שמובילים הסורים ונתמך על ידי האו"ם בהתאם להחלטת מועצת הביטחון 2254 הוא הדרך היחידה להגן על זכויותיהם של כל הסורים".

המנהיג הרוחני הדרוזי קיבל בעבר שיחות מסגן עוזר שר החוץ האמריקני, איתן גולדריך, והוא גם קיבל טלפון מחברת הפרלמנט האירופי קטרין לנגזבן, המכהנת בתפקיד יו"ר ועדת החוץ ואחראית לתיק הסורי במפלגת הירוקים בפרלמנט הגרמני, במהלכה הביעה את תמיכתה בהתקוממות אנשי סויידה.

במהלך הימים האחרונים, אל-היג'רי קיבל שיחות נפרדות מ-3 נציגים בקונגרס האמריקני.

ההתקוממות העממית השלווה נמשכת זו החודש השני ברציפות בסויידה, על רקע מספר הולך וגדל של משתתפים הדורשים את הפלת המשטר, משפטו של בשאר אל-אסד ויישום החלטת האו"ם 2254, המבטיחה השגת העברת השלטון בדרכי שלום באמצעות בחירות דמוקרטיות בפיקוח האו"ם.

קרדיט: בלדי ניוז